4/5

FPS alanında en çok sevilen isimlerden birisi CS:GO oyunudur. Bildiğiniz gibi her geçen gün daha da büyük bir kitleye erişim sağlamaktadır. Silah kategorisinde de gerçekten büyük bir rağbet görmektedir. Özellikle son dönemlerde Twitch gibi alanlarda daha fazla karşılaşabilmek mümkün. Bu içeriğimizde sizlerle birlikte CS:GO FPS gösterme kodu konusuna değineceğiz. Umarım sizler için faydalı bir içerik olacaktır.

FPS Nedir?

FPS, oyunlar ve diğer multimedya içeriklerinde kullanılan bir terimdir ve “Frame Per Second” anlamına gelir. FPS, bir saniyedeki görüntülerin sayısını ifade eder ve bu sayının daha yüksek olması, içeriğin daha akıcı ve gerçekçi görünmesini sağlar. Örneğin, bir oyunun 30 FPS’de çalıştığını söyleyebiliriz, bu da demektir ki oyun içindeki her bir saniyede 30 adet görüntü oluşur. Genellikle, daha yüksek FPS değerleri daha iyi bir deneyim sağlar.

CS:GO FPS Gösterme Kodu

Oyun içerisinde FPS görebilmek için kullanılan stabil bir kod bulunmaktadır. Bu noktada da zaten birçok kişi cs fps gösterme olarak araştırmalar yapmaktadır. Sizler için bu kodu birazdan paylaşmış olacağım. Umarım sizler için de oyun içerisinde faydalı bir kod olacaktır. Bu kod ile birlikte hızlıca oyun içerisinde FPS oranını canlı olarak takip edebileceksiniz. Bu en büyük avantajlardan birisidir. Çünkü baktığımızda insanlar oyunu oynarken aldığı performansı merak etmektedir.

Gelin hep beraber cs go da fps gösterme konusuna geçiş yapalım. Bu sayede sizlerde bu konuyu öğrenmiş olun.

  • İlk olarak (“) tuşu ile oyun içerisinde konsolu açın.
  • Konsola “cl_showfps 1” yazın ve enter tuşuna basn.

Sadece buradaki adımı takip ettiğinizde artık işleminiz tamam olacaktır. Son derece basit ve hızlı adımlar ile birlikte CS:GO FPS gösterme küçültme adımlarını uygulamış olacaksınızdır.

Bu içeriğimizde detaylı ve basit bir dil anlatımı ile FPS gösterimi konusuna değinmekteyiz. Umarım sizler için faydalı bir blog içeriği olmuştur. Hemen sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz mod ya da blog konuları varsa, mutlaka belirtmeyi unutmayın.

Sitemizde yer alan CS:GO uçma kodu içeriğine de göz atabilirsiniz.